24.05.2017 Коли вперше почали використовувати стіл?

Коли вперше почали використовувати стіл?

Кожному з нас здається, що стіл був завжди в нашому використанні. Адже ми просто не уявляємо свого життя без такого елементу меблювання оселі. Але коли ж з’явився такий вид меблів? Столи з дерева, скла, каменю… На сьогоднішній день їх існує величезна кількість. Моделі з різноманітним функціоналом, конструкцією та механізмами трансформації – кожен варіант має свою історію виникнення та заслуговує на особливу увагу.

Історія столів: від початку до сьогодення

Вперше меблі такого типу були придумані стародавніми єгиптянами. Виріб мав стільницю округлої форми, прикріплену до величезної та масивної ніжки. Уже пізніше створили моделі з прямокутною стільницею на трьох зручних опорах.

Стіл-підставку винайшли в Стародавній Греції. Висока конструкція використовувалася для розміщення посуду з різними напоями. А ось трапезували греки за низькими невеликими столиками, які після обіду виносилися з кімнати. Виготовляли греки такі меблі з дорогих матеріалів. Для цього використовувались:

  1. Бронза;
  2. Дерево;
  3. Мармур і т. д.

У Середньовіччі особливу популярність здобули дерев’яні столи, масивні та грубо виготовлені. А в епоху Відродження столикам знову повернули їх витонченість та мініатюрність. Вироби прикрашалися різьбленням та дорогою інкрустацією, змінювалися також і їх форми.

У 18 ст. з’явилися туалетні столики, про яких мріяли всі представниці прекрасної статі на той час. Найчастіше ставили їх в спальні біля ліжка жінки. У той же час з’явилися і перші журнальні столики, які виконували функцію підставки для ваз з квітами або ємностей із напоями.

На Русі використовувати столи почали в 10 ст. Тоді в оселях звичайних селян почали з’являтися глиняні вироби, за якими люди і трапезували. Набагато пізніше наші предки почали експлуатувати в побуті столики, виготовлені з дерева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.