02.03.2017 Стіл: історія виникнення

Стіл: історія виникнення

Здається, він був в широкому вжитку завжди, з давніх-давен. Адже як можна прожити без столу: приймати їжу, працювати, відпочивати? Ніхто й не замислюється, як, де та за яких обставин з’явився стіл. Та якби не ті обставини, не було б куди господарочкам ставити ароматний недільний пиріг і заварений в фарфоровому чайничку чай.


Перші столи з натурального дерева з’явилися в Стародавньому Єгипті. Саме за часів фараонів були винайдені робочий і обідній стіл. Обідали древні єгиптяни за столиком, схожим на нинішній гефідон: кругла стільниця стояла на одній такій же круглій ніжці. Моделі з прямокутними стільницями і на трьох ногах з’явилися набагато пізніше, на заході давньоєгипетської цивілізації.
Від стародавніх греків наступним поколінням дісталися столи-підставки, схожі барні стійки, на яких зберігалися посудини з напоями. Їли стародавні греки  за низенькими столами,  які дуже нагадуали сучасні кавові столики. У Стародавній Греції для виготовлення столів використовували більш монументальні матеріали: бронза та мармур.
Київська Русь почала використовувати стіл тільки в Х столітті. Перші столи в селянських хатах були виготовлені з глини, дерево стали застосовувати набагато пізніше, через 2 століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.