20.10.2017 Як з’явилися розкладні меблі?

Як з’явилися розкладні меблі?

Розкладні меблі з’явилася багато років тому, адже ще наших далеких предків турбувала проблема малогабаритності житла. Тому люди й придумали меблі, здатні трансформуватися з одного виробу в інший. Така конструкція не займає багато місця в приміщенні, але виконує декілька функцій одночасно.

Історія меблевих трансформерів

У Стародавньому Єгипті розкладні табурети вважалися важливим атрибутом кожної оселі. Механізм трансформації був доволі простий: дві пари схрещених ніжок, які з’єднані посередині цвяхом. Часто така ж технологія використовується і сучасними меблевими виробниками. При необхідності табурет розкладали, а після експлуатації – легко складали, звільняючи простір. Це і був практично перший стіл трансформер. За цією технологією були розроблені і курульні крісла в Стародавньому Римі.

У ХVII столітті розкладний стіл був схожий на пташину клітку. Конструкція була оснащена стільницею, яка піднімалася та опускалася. Пізніше до такої моделі прикріпили сидіння, зробивши її максимально багатофункціональною.

Через 200 років майстри, які займались виготовленням меблів, почали укомплектовувати свої вироби вбудованими ящиками та поличками. З кожним роком механізми трансформації вдосконалювалися, роблячи меблеву продукцію універсальною. У той же період з’явилися та стали масово використовуватися інші розкладні вироби:

  • Крісло-ліжко;
  • Диван ліжко;
  • Дорожня скриня, яка перетворюється в спальне ложе, та ін..

Сучасні трансформери часом дивують своїм функціоналом та практичністю. А виробники та дизайнери взагалі вирішили створити інтер’єр, який також зможе трансформуватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.