27.07.2017 Його Величність Стілець: історія виникнення

Його Величність Стілець: історія виникнення

Здавалося б, що стілець існував завжди і всюди. Але коли ж він з’явився і який мав вигляд спочатку? Що з’явилося раніше: стіл з масиву дерева чи різьблений дерев’яний стільчик? Як стверджують історики, в стародавні часи стілець примітивного виду виконував одночасно й роль обіднього місця.

Перші відомості про стільці

Вперше табурети з’явилися в Стародавній Греції, після чого вони «перекочували» до римлян. Саме в Римі стільці стали справжнім атрибутом могутності та влади.

У 15 столітті табурети прикрасили спинками та підлокітниками, які виявилися практичним доповненням конструкцій. Такі меблі стали ознакою розкоші, особливо в епоху Бароко, адже інкрустували їх ексклюзивним різьбленням та покривали золотом. Уже тоді стільчики намагалися підбирати в тон та стиль до столу, адже ще в ті далекі часи цінувалася не тільки практичність, але і естетика моделі.

Історія стільців досить цікава, адже даний меблевий виріб мав різноманітний вид:

  • Табурет з рамою в формі літери «ікс»;
  • Конструкція з плетеним квадратним сидінням;
  • Лава;
  • Лютеранський стілець (був популярним в романський період);

Креативний стілець-трансформер та ін.

У Середньовіччя був популярним стілець-крісло з металевими ніжками та високою спинкою. Таку модель декорували фігурами звірів, вона вважалася символом приналежності до аристократії. З приходом готики здобув популярність стілець-клозет, де в сидінні був вирізаний отвір, а спеціальний ящик кріпився внизу.

Сучасні стільці – справжні витвори мистецтва, які відрізняються максимальною комфортністю, надійністю та довговічністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.